nl/en
Whitepaper ⸱ 30-09-2021

Whitepaper: Werken op afstand – De arbeidsvoorwaarde van de toekomst?

30 september 2021 – Steeds meer werkgevers overwegen werken op afstand en zelfs om werken vanuit het buitenland voor kortere of langere tijd toe te staan. Sommige werkgevers gaan nog verder en presenteren dit als een arbeidsvoorwaarde en hopen hiermee talent voor zich te winnen. Maar wat als je het als werknemer helemaal ziet zitten om een aantal maanden per jaar vanuit het buitenland te werken maar je te maken hebt met een werkgever die iedereen terug naar kantoor wil hebben? In deze whitepaper beantwoorden Esther van der Meulen en Harold Willems deze vraag en gaan samen met internationaal loonspecialist Sander Michäel (Taxand) in op het juridisch en fiscaal kader.

Lees hier de whitepaper.

In de afgelopen tien jaar heeft thuiswerken aan populariteit gewonnen, hoewel sommige bedrijven ook weer terugkwamen op het “nieuwe werken’’ en werknemers weer meer op kantoor wilden zien. Echter, corona heeft ervoor gezorgd dat zelfs de meest conservatieve bedrijven nu toch een “policy hybride werken’’ overwegen, om zich maar niet uit de markt te prijzen. Inmiddels wordt er gewerkt vanuit hippe koffiezaken met snelle wifi, maar ook een aantal maanden vanuit een vakantiehuis in Zuid-Spanje lijkt steeds realistischer te worden. Dit roept wel een aantal vragen op. Heb je als werknemer het recht om te bepalen waar je je werk doet? Of heb je als werkgever mogelijkheden om dit te weigeren? En waar moet je als werkgever rekening mee houden als een werknemer voor langere tijd ergens anders gaat werken?

Heeft u vragen over dit onderwerp, neem contact op:

Recente zaak ⸱ 25-04-2025
Lexence heeft H2 Equity Partners geadviseerd bij haar overname van P&D Group.
Recente zaak ⸱ 24-04-2025
Lexence heeft Standard Investment begeleid bij de verkoop van Sparck Technologies.
Blog ⸱ 22-04-2025
Sociaal Notariaat: Een toegankelijk notariaat is een sterke rechtsstaat
Blogreeks Amsterdamse Handelsgeest ⸱ 22-04-2025
Van het Jordaanoproer tot de zzp’er: lessen voor het arbeidsrecht van nu
Podcast Amsterdamse Handelsgeest - Van de Gouden Eeuw tot Nu ⸱ 16-04-2025
Van het Jordaanoproer tot het moderne arbeidsrecht
Blog ⸱ 09-04-2025
Wij zijn ONS: het notariaat toegankelijk maken voor iedereen
Recente zaak ⸱ 27-03-2025
Lexence heeft HC Partners geadviseerd bij het aangaan van de strategische samenwerking met West Friesland Dakbedekkingen B.V.
Blog ⸱ 26-03-2025
De inspanningsverplichting van een koper strekt verder dan alleen het betalen van de koopprijs
Kantoornieuws ⸱ 26-03-2025
Wederom waardering van onze klanten in de Legal 500 2025 editie
Blogreeks Amsterdamse Handelsgeest ⸱ 21-03-2025
De kracht van contracten: van de Gouden Eeuw tot de moderne handel
Blogreeks Wkb ⸱ 20-03-2025
Nieuwe informatieverplichting voor aannemers onder de Wkb
Kantoornieuws ⸱ 20-03-2025
Lexence in Chambers Europe 2025: Goede rankings en mooie erkenning
Interview ⸱ 18-03-2025
Minke Huibers over haar werk voor World Child Cancer in Afrika
Podcast Amsterdamse Handelsgeest - Van de Gouden Eeuw tot Nu ⸱ 04-03-2025
Juridische zekerheid: de impact van contracten in de handel
Kantoornieuws ⸱ 03-03-2025
Madelon de Blok – hét aanspreekpunt voor property en asset managers bij Lexence
Alle berichten