Aflevering 9
25 min

Van baksteen tot beleid in de vastgoedontwikkeling

Hoe ontwikkelt een stad zich in steen en regelgeving? In deze aflevering van Amsterdamse Handelsgeest spreekt Hidde Boerma met vastgoedadvocaat Jip Spierings en woningmarktonderzoeker Matthijs Korevaar over de bouwwoede van de achttiende eeuw, moderne marktmechanismen en de juridische puzzels achter ieder bouwproject. Van de Herengrachtindex tot de Zuidas, van eeuwigdurende hypotheken tot erfpacht en omgevingsplannen: vastgoed is nooit zomaar baksteen, maar altijd beleid, belegging en betekenis. Een gesprek over bubbels, rendement, bezwaarschriften en de vraag wie er in de toekomst nog huurwoningen bouwt.

Speakers
Expertise Vastgoedontwikkeling & -transacties

In deze negende aflevering van Amsterdamse Handelsgeest bespreekt Hidde Bruinsma, jurist en juridisch podcastmaker, samen met universitair docent en onderzoeker Matthijs Korevaar, en Jip Spierings, vastgoedadvocaat-partner bij Lexence, de vastgoedontwikkeling in juridisch en historisch perspectief in Amsterdam.

"Het mooiste aan vastgoed? Je fietst door de stad en ziet gebouwen waar je zelf aan hebt meegewerkt. Dat maakt het juridisch werk tastbaar."

Luister in jouw podcast app

Deze aflevering is ook te beluisteren op Spotify, Apple Podcasts, en andere populaire podcastplatforms.

Bekijk hier andere afleveringen van de podcastserie
Recente zaak ⸱ 09-10-2026
Lexence heeft Inhuis Plaza en Zon en Scherm geadviseerd bij een fusie tussen Inhuis Plaza en Zon en Scherm.
Blogreeks ESG ⸱ 05-10-2026
Let op: de EU Ontbossingsverordening is per 30 december 2026 van toepassing.
Podcast ⸱ 05-10-2026
Nieuwe Wtta raakt meer organisaties dan alleen uitzendbureaus.
Recente zaak ⸱ 05-10-2026
Lexence heeft Standard Investment bijgestaan bij haar acquisitie van een meerderheid in Hebo/Marine People
Recente zaak ⸱ 30-09-2026
Lexence wint ook turbospoedappel in executiezaak Peter Gillis.
Event ⸱ 21-09-2026
AI is al aan het werk, hoe houd je de regie?
Publicatie ⸱ 01-09-2026
Mag een werkgever zomaar stoppen met gratis koffie?
Recente zaak ⸱ 24-08-2026
Lexence begeleidt Jitse Groen bij investering in AI-gedreven hospitalityplatform Butlaroo B.V.
Recente zaak ⸱ 24-08-2026
Lexence adviseerde OTC Medical B.V. bij haar overname van de aandelen in Bradford & Hamilton B.V. en ECOM Services B.V.
Publicatie ⸱ 21-08-2026
Annotatie in Tijdschrift Recht en Arbeid over ondernemingsbegrip in de WOR
Publicatie ⸱ 13-08-2026
Harold Willems schrijft annotatie bij Gerechtshof ’s-Hertogenbosch van 20 januari 2026 (JAR 2026/198)
Recente zaak ⸱ 24-07-2026
Lexence heeft Caddenz geadviseerd bij de overname van Verkeer Service Zuid-Holland.
Recente zaak ⸱ 22-07-2026
Lexence heeft Sandee Groen geadviseerd bij de toetreding van Scheybeeck als aandeelhouder
Recente zaak ⸱ 21-07-2026
Lexence adviseert de aandeelhouder van Cublend bij verkoop aan Acomo
Recente zaak ⸱ 21-07-2026
Lexence begeleidt Vondel Hotels bij verkoop van Hotel Monastère Maastricht aan Q Hospitality Group
Alle berichten
Hèt Lexence jubileumboek: Amsterdamse Handelsgeest – Van de Gouden Eeuw tot Nu