nl/en
Kantoornieuws ⸱ 05-03-2021

Webinar: 1 jaar Covid-19 – de jurisprudentie in het contractenrecht

5 maart 2021 – Pieter van Dijk geeft op 18 maart 2021 een webinar voor advocaten en bedrijfsjuristen bij de Academie voor de Rechtspraktijk (AVDR). Hij bespreekt van 10:15 tot 11:15 uur het uitbreken van de pandemie in het contractenrecht gewezen rechtbankvonnissen (en een enkel hof-arrest) en de vooralsnog daaruit te trekken lessen. Hij geeft daarbij praktische tips die u kunt toepassen bij het opstellen van contracten.

Rechtvaardigen de gevolgen van de COVID-19-uitbraak en de door de overheid genomen maatregelen tegen de verspreiding van het virus een afwijking van het uitgangspunt dat contractspartijen aan de gemaakte afspraken kunnen worden gehouden? En, als dat het geval is, hoe ruimhartig kunnen de correctiemiddelen die het verbintenissenrecht biedt, worden aangewend om uit het lood geslagen contractuele verhouding in evenwicht te brengen? Kunnen overeengekomen prestaties worden gewijzigd, verminderd, opgeschort en welke voorwaarden gelden daarvoor?

Aan de orde komen:

  • Korte inleiding met betrekking tot nakoming, tekortkoming en remedies/sancties,  overmacht en  onvoorziene omstandigheden
  • Jurisprudentiële lijnen (aan de hand van circa 30 uitspraken van het afgelopen jaar), share the pain?
  • Overige rechtsontwikkelingen

Aanmelden voor het webinar kan via: https://www.avdr.nl/thirdparties/lexence/logincode/

Kosten voor deelname zijn EUR 50, maar onze relaties kunnen gratis deelnemen. Bent u een relatie van ons en wilt u graag deelnemen? De code is op te vragen bij marketing@lexence.com.

Heeft u vragen over dit onderwerp, neem contact op:

Recente zaak ⸱ 21-07-2026
Lexence adviseert de aandeelhouder van Cublend bij verkoop aan Acomo
Recente zaak ⸱ 21-07-2026
Lexence begeleidt Vondel Hotels bij verkoop van Hotel Monastère Maastricht aan Q Hospitality Group
Infosheet ⸱ 07-07-2026
Verstrekken van kredieten van buiten de EU onder toezicht?
Infosheet ⸱ 06-07-2026
Zomer Data Detox: pak regie over je data
Recente zaak ⸱ 29-06-2026
Lexence heeft de aandeelhouders van Deus geadviseerd bij de transactie met Eraneos.
Recente zaak ⸱ 25-06-2026
Lexence heeft de Jong & Laan begeleid bij de aansluiting van Contaxus.
Recente zaak ⸱ 23-06-2026
Lexence heeft HC Partners geassisteerd bij haar strategische samenwerking met dakAlliance
Blog ⸱ 23-06-2026
Merkrecht als basis voor waarde: bescherm en handhaaf je merk
Recente zaak ⸱ 22-06-2026
Lexence trad op als adviseur bij de overname van een meerderheidsbelang in VanWonen.
Podcast ⸱ 15-06-2026
Aflevering van de podcast-serie Proefschriftelijk met Naomi Reijn
Blogreeks Vastgoed en recht in de praktijk ⸱ 15-06-2026
Netcongestie bij bestaande bouw: op wiens naam staat de aansluiting?
Podcast ⸱ 10-06-2026
Hoe ver mag een werknemer gaan zonder concurrentiebeding?
Recente zaak ⸱ 04-06-2026
Lexence heeft Hearing Investment B.V. begeleid bij de verkoop van IntoEars Holding B.V. aan Oorwerk B.V.
Blogreeks Amsterdamse Handelsgeest ⸱ 28-05-2026
Van digitale stad naar AI: wie heeft de controle?
Interview ⸱ 26-05-2026
Middelgrote advocatenkantoren lonken onder druk van AI-kosten naar samenwerking
Alle berichten