nl/en
Kantoornieuws ⸱ 05-03-2021

Webinar: 1 jaar Covid-19 – de jurisprudentie in het contractenrecht

5 maart 2021 – Pieter van Dijk geeft op 18 maart 2021 een webinar voor advocaten en bedrijfsjuristen bij de Academie voor de Rechtspraktijk (AVDR). Hij bespreekt van 10:15 tot 11:15 uur het uitbreken van de pandemie in het contractenrecht gewezen rechtbankvonnissen (en een enkel hof-arrest) en de vooralsnog daaruit te trekken lessen. Hij geeft daarbij praktische tips die u kunt toepassen bij het opstellen van contracten.

Rechtvaardigen de gevolgen van de COVID-19-uitbraak en de door de overheid genomen maatregelen tegen de verspreiding van het virus een afwijking van het uitgangspunt dat contractspartijen aan de gemaakte afspraken kunnen worden gehouden? En, als dat het geval is, hoe ruimhartig kunnen de correctiemiddelen die het verbintenissenrecht biedt, worden aangewend om uit het lood geslagen contractuele verhouding in evenwicht te brengen? Kunnen overeengekomen prestaties worden gewijzigd, verminderd, opgeschort en welke voorwaarden gelden daarvoor?

Aan de orde komen:

  • Korte inleiding met betrekking tot nakoming, tekortkoming en remedies/sancties,  overmacht en  onvoorziene omstandigheden
  • Jurisprudentiële lijnen (aan de hand van circa 30 uitspraken van het afgelopen jaar), share the pain?
  • Overige rechtsontwikkelingen

Aanmelden voor het webinar kan via: https://www.avdr.nl/thirdparties/lexence/logincode/

Kosten voor deelname zijn EUR 50, maar onze relaties kunnen gratis deelnemen. Bent u een relatie van ons en wilt u graag deelnemen? De code is op te vragen bij marketing@lexence.com.

Heeft u vragen over dit onderwerp, neem contact op:

Kantoornieuws ⸱ 16-01-2025
Lexence eindigt op de zevende plek in de League Tables 2024
Recente zaak ⸱ 13-01-2025
Lexence heeft Practical bijgestaan bij de overname van Total Outsource & Compliance B.V.
Blogreeks Wkb ⸱ 09-01-2025
Kwaliteitsborging een jaar na de inwerkingtreding van de Wkb, wat is de stand van zaken?
Whitepaper ⸱ 07-01-2025
Een overzicht van het Nederlands Arbeidsrecht | Voor buitenlandse ondernemingen en expats
Blogreeks Amsterdamse Handelsgeest ⸱ 06-01-2025
De Evolutie van Erfpacht in Amsterdam: Van tijdelijk naar eeuwigdurend
Kantoornieuws ⸱ 02-01-2025
Lexence benoemt Ellen als nieuwe partner
Blogreeks Amsterdamse Handelsgeest ⸱ 23-12-2024
Huurrecht in Amsterdam: Van woningwet tot betaalbare huur
Publicatie ⸱ 20-12-2024
Werknemers- en managementparticipaties: Een strategisch instrument voor General Counsels
Recente zaak ⸱ 18-12-2024
Lexence heeft Groupe LT geadviseerd bij hun overname van Van Rens B.V. van Strukton Groep.
Podcast Amsterdamse Handelsgeest - Van de Gouden Eeuw tot Nu ⸱ 16-12-2024
Wonen in Amsterdam: Van Historische Woningwet tot Hedendaagse Uitdagingen
Recente zaak ⸱ 13-12-2024
Lexence heeft Antea geadviseerd bij de verkoop van Gouweloos
Blogreeks Wkb ⸱ 11-12-2024
Nieuwe wettelijke regeling waarschuwingsplicht voor aannemers
Infosheet ⸱ 25-11-2024
Inzicht in de positie van ZZP’ers: Handhaving door de Belastingdienst per 1 januari 2025 en status concept wetsvoorstel VBAR
Kantoornieuws ⸱ 22-11-2024
Waarschuwing: Phishingmail in omloop namens ons kantoor
Recente zaak ⸱ 19-11-2024
Lexence heeft uPATCH geadviseerd bij de investering van INZET in uPATCH
Alle berichten