nl/en
Recente zaak ⸱ 05-10-2018

Udea neemt Natudis over

5 oktober 2018 – Lexence heeft Udea geadviseerd bij de overname van Natudis Nederland. Als gevolg van het samengaan van deze belangrijke spelers in het biologische retail- en groothandelslandschap ontstaat een speler in de Benelux die in staat is de uitdagingen en kansen die de biologische markt biedt met succes tegemoet te treden.

Over Udea

Udea is in 1999 ontstaan uit een fusie tussen de natuurvoedingswinkels van familie Does en de versgroothandel van Erik-Jan van den Brink. In 1980 opende Gerard Does zijn eerste natuurvoedingswinkel in Amsterdam wat hij samen met zijn zoon Erik liet uitgroeien tot een filiaalbedrijf. Erik-Jan van den Brink richtte in 1992 zijn biologische groente- en fruitgroothandel op.

Vandaag de dag is Udea nog steeds een familiebedrijf en een toonaangevende Nederlandse groothandel in biologische levensmiddelen. Het hoofdkantoor en de distributiecentra zijn gevestigd in Veghel van waaruit zij de Benelux bedienen. Udea levert haar biologische producten voornamelijk aan natuurvoedingswinkels, bio-supers en speciaalzaken. Udea is tevens franchisegever van de biologische supermarktformule Ekoplaza.

Over Natudis Nederland

In 1981 richtte Fred van Bruxvoort Natufood BV op vanuit de visie dat eten gezonder en beter kon. Het bedrijf vestigde zich eerst in Ermelo en vanaf 1997 is het gevestigd aan de huidige locatie in Harderwijk. In 1992 werden Natufood BV en Akwarius (groothandel van vooral biologisch-dynamische natuurvoedingsproducten) samengevoegd en ging het fusiebedrijf verder onder de naam Natudis BV (Natuurvoedingsdistributie).

Natudis BV heeft zich in de loop der jaren ontwikkeld tot een van de grootste distributeurs van biologische en reformproducten in de Benelux. Belevering in Nederland vindt plaats vanuit het Natudis distributiecentrum in Harderwijk. Dochtermaatschappij Hagor bedient de klanten in België en Luxemburg. Natudis is tevens eigenaar van de franchiseformule Natuurwinkel. Biologische versleverancier Kroon uit Amsterdam werkt nauw samen met Natudis. Natudis, Kroon en Hagor maken sinds januari 2014 onderdeel uit van Vroegop Ruhe & Co.

Heeft u vragen over dit onderwerp, neem contact op:

Blogreeks ESG ⸱ 18-02-2025
De EU Omnibusverordening: wat te verwachten?
Blogreeks Amsterdamse Handelsgeest ⸱ 13-02-2025
Handel, fusies en aandelen: juridische innovaties door de eeuwen heen
Kantoornieuws ⸱ 13-02-2025
Chambers Global 2025: stevige positie, erkenningen en groei voor Lexence!
Podcast Amsterdamse Handelsgeest - Van de Gouden Eeuw tot Nu ⸱ 11-02-2025
Van aandelen tot beurs: Hoe Amsterdam de handel veranderde
Blog ⸱ 30-01-2025
Nederlandse arbeidsovereenkomsten begrijpen: Bepaalde tijd vs. onbepaalde tijd
Blogreeks Amsterdamse Handelsgeest ⸱ 27-01-2025
De evolutie van erfpacht in Amsterdam: Van tijdelijk naar eeuwigdurend
Webinar ⸱ 24-01-2025
Hoge Raad: DIDAM II arrest en de consequenties
Blog ⸱ 24-01-2025
De transitievergoeding in 2025: Wat werkgevers moeten weten
Kantoornieuws ⸱ 21-01-2025
Waarschuwing: Phishingmail uit naam van Lexence
Podcast Amsterdamse Handelsgeest - Van de Gouden Eeuw tot Nu ⸱ 20-01-2025
Erfpacht in Amsterdam: verleden, huidige invloed en toekomst
Recente zaak ⸱ 17-01-2025
Lexence heeft Today Real Estate Development succesvol bijgestaan bij de verwerving van hun herontwikkelingslocatie in Amsterdam
Kantoornieuws ⸱ 16-01-2025
Lexence eindigt op de zevende plek in de League Tables 2024
Recente zaak ⸱ 13-01-2025
Lexence heeft Practical bijgestaan bij de overname van Total Outsource & Compliance B.V.
Whitepaper ⸱ 09-01-2025
Een overzicht van het Nederlands Arbeidsrecht | Voor buitenlandse ondernemingen en expats
Blogreeks Wkb ⸱ 09-01-2025
Kwaliteitsborging een jaar na de inwerkingtreding van de Wkb, wat is de stand van zaken?
Alle berichten