nl/en
Publicatie ⸱ 14-08-2018

Koop breekt geen huur, servicekostenafrekening, dwaling, wijziging huurovereenkomst

14 augustus 2018 – Rechtbank Rotterdam, sector kanton, 2 februari 2018. Huurders / Klépierre Management Nederland B.V. Met noot V.G.J. Boumans.

De eisers zijn allen huurders van een unit in de Markthal te Rotterdam. De gedaagde is de opvolgend verhuurder van de oorspronkelijke verhuurder met wie de huurders de huurovereenkomsten zijn aangegaan. Bij aanvang van de huurovereenkomsten is overeengekomen dat de verhuurder een aantal bijkomende leveringen en diensten zou verzorgen, waarvoor de huurders een voorschotbedrag dienden te voldoen, waarna de werkelijke kosten jaarlijks zouden worden afgerekend met de huurders. Na opening van de Markthal bleken de werkelijke servicekosten aanmerkelijk hoger dan verwacht, zodat de huurders bij de servicekostenafrekeningen werden geconfronteerd met aanzienlijke nabetalingen. De huurders stellen primair dat zij hebben gedwaald bij het aangaan van de huurovereenkomsten en subsidiair dat het volledig in rekening brengen van de werkelijke kosten naar maatstaven van redelijkheid en billijkheid onaanvaardbaar is.

Klik hier om de uitspraak en noot van Vincent Boumans te lezen in Tijdschrift voor Huurrecht Bedrijfsruimte.

Bron: Uitgeverij Den Hollander, Tijdschrift voor Huurrecht Bedrijfsruimte, nr. 4, 2018

 

 

Heeft u vragen over dit onderwerp, neem contact op:

Blog ⸱ 06-11-2025
Ziek tijdens je proeftijd: mag je dan ontslagen worden?
Recente zaak ⸱ 03-11-2025
Lexence trad op als juridisch adviseur bij de overname van Taxperience door Crowe Foederer Holding B.V.
Blog ⸱ 03-11-2025
Goed bestuur in het digitale tijdperk vraagt om bestuurlijke AI-geletterdheid
Recente zaak ⸱ 31-10-2025
Lexence trad op als juridisch adviseur van de aandeelhouders van VB Risk Advisory B.V. bij de verkoop van de aandelen in VB Risk Advisory B.V. aan 4Most.
Blog ⸱ 30-10-2025
Je standplaats of werktijden worden door je baas veranderd: dat mag in déze gevallen
Podcast ⸱ 30-10-2025
Wendy de Ruiter-Lörx te gast in de podcastserie: ‘De Managing Partner’.
Recente zaak ⸱ 28-10-2025
Lexence heeft ESquare Capital Partners bijgestaan bij de investering in United Power Technologies.
Blog ⸱ 23-10-2025
Nieuwe baan gevonden? Let hier op als je eerder weg wil bij je huidige werkgever
Recente zaak ⸱ 20-10-2025
Lexence assisteert de Jong & Laan bij partnerschap met Dutch Accounting House.
Kantoornieuws ⸱ 17-10-2025
Lexence opnieuw in de top 5 van League Tables Q3 Deal Volume
Blog ⸱ 15-10-2025
Mag je je werkgever bekritiseren op sociale media?
Recente zaak ⸱ 06-10-2025
Lexence heeft de aandeelhouder van Tricorp bijgestaan bij verkoop van aandelen aan Gilde Equity Management
Blog ⸱ 06-10-2025
Medezeggenschap: zo houd je als werknemer écht invloed op het beleid
Blogreeks Amsterdamse Handelsgeest ⸱ 06-10-2025
De prijs van risico: Rembrandt, recht en ondernemerschap in de Gouden Eeuw
Podcast Amsterdamse Handelsgeest - Van de Gouden Eeuw tot Nu ⸱ 06-10-2025
Van Rembrandt tot rechtszaal: ondernemen en procederen door de eeuwen heen
Alle berichten