nl/en
Recente zaak ⸱ 08-05-2018

Waterland koopt belang in oplaadbedrijf Heliox

8 mei 2018 – Lexence heeft investeerder Waterland Private Equity Investments geadviseerd bij de koop van een meerderheidsbelang in Heliox, de Brabantse fabrikant van snelladers voor elektrische bussen.

Heliox werd negen jaar geleden opgezet door vier werknemers van Philips en is de laatste jaren hard gegroeid met de ‘gelegenheidsladers’. Daarmee kan een bus worden opgeladen, zelfs als deze even bij een halte staat.

Onder meer Eindhoven en de regio Schiphol laten al veel elektrische stads- en streekbussen rijden en gebruiken hiervoor laadstations van Heliox. Het bedrijf voorziet dat de komende jaren meer Europese steden overstappen op elektrisch openbaar vervoer, en zegt zelf te weinig financiële middelen te hebben om dat aan te kunnen. ‘Het gaat soms om orders van meer dan €10 mln’, zegt bestuurder Jaap Schuddemat. ‘We kunnen dat niet financieren, en als je het met de bank moet regelen ben je te lang bezig, is onze ervaring.’

Waterland heeft wel de financiële middelen en verwacht een sterke groei in elektrisch vervoer. De komende vijf tot zeven jaar wil Waterland samen met Heliox dit soort projecten oppakken en helpen met financiering.

Bij deze deal waren Luc Habets, Femke Prins, Emma ter Kuile, Nicky Spaan en Rachelle van der Pal betrokken.

Bron: fd.nl

Heeft u vragen over dit onderwerp, neem contact op:

Event ⸱ 22-04-2026
Ontbijtseminar ‘ESG voor bestuurders: afwachten of sturen? Inzichten voor toekomstbestendig ondernemen’
Blog ⸱ 16-04-2026
Artikel over AI van Stephanie ter Brake en Heleen Kleinjan in Tijdschrift Ondernemingsrechtpraktijk
Kantoornieuws ⸱ 16-04-2026
League Tables Q1 2026: Lexence stijgt in ranglijst van dealvolume
Recente zaak ⸱ 14-04-2026
Lexence heeft XPartners geadviseerd bij de verwerving van een meerderheidsbelang in RYSE B.V.
AI - Interview ⸱ 14-04-2026
Grip op cyberrisico’s: Reny Stark over kansen, risico’s en verantwoordelijkheid bij VNO-NCW West
Kantoornieuws ⸱ 08-04-2026
Lexence en ESG Boutique slaan de handen ineen om bestuurders volledig te ontzorgen op het gebied van ESG.
Blog ⸱ 08-04-2026
Nieuws op beloningsgebied: update bonusplafond in de financiële sector en advies Raad van State over loontransparantie
Recente zaak ⸱ 01-04-2026
Lexence heeft Your.Cloud begeleid bij de overname van INDITO
Interview ⸱ 30-03-2026
Werknemersparticipatie: eenvoud als sleutel tot succes
Recente zaak ⸱ 26-03-2026
Lexence heeft Sofindev en Altenova Group geassisteerd bij de strategische overname van A+ Beveiliging
Kantoornieuws ⸱ 25-03-2026
Legal 500 2026: wederom sterke resultaten voor Lexence
AI - Blogreeks Technology & Data ⸱ 24-03-2026
Wat Pokémon GO-bestuurders leert: van speldata naar AI-grondstof
Publicatie ⸱ 23-03-2026
Naomi Reijn schrijft annotatie bij Gerechtshof Amsterdam
Kantoornieuws ⸱ 19-03-2026
Lexence in Chambers Europe 2026: een resultaat om trots op te zijn
Blogreeks ⸱ 17-03-2026
Zorgvuldig reorganiseren begint bij een sterke onderbouwing: Noodzaak onderbouwen
Alle berichten