nl/en
Recente zaak ⸱ 04-09-2019

Triodos Vastgoedfonds sluit overeenkomst verkoop portefeuille

4 september 2019 – Triodos Vastgoedfonds N.V., het duurzame vastgoedfonds van Triodos Investment Management, heeft een volgende stap gezet in het proces om de activiteiten van het fonds te beëindigen. Het fonds heeft met twee partijen een overeenkomst gesloten tot verkoop van de panden in portefeuille. Het pand aan de Herengracht in Amsterdam is verkocht aan HighBrook Investors, een private equity vastgoedbelegger. De overige vijftien panden in de portefeuille zijn verkocht aan een stichting die voornemens is om de duurzame exploitatie van de portefeuille te continueren. Triodos Vastgoedfonds is bij de verkoop van de portefeuille bijgestaan door Lexence als juridisch en fiscaal adviseur.

Triodos Vastgoedfonds heeft de volledige portefeuille boven boekwaarde verkocht voor een bedrag van EUR 117 miljoen. Overdracht van de panden in de portefeuille is voorzien voor medio september, waarna de verdere afwikkeling van het beëindigen van de activiteiten van  het fonds zal worden voortgezet. Na aflossing van de financiering en betaling van kosten zal het fonds overgaan tot uitkering aan aandeelhouders, waarbij rekening gehouden dient te worden met lopende verplichtingen tot het moment van opheffing van het fonds.

Op dit moment kan nog niet aangegeven worden wanneer de uitkering aan aandeelhouders exact plaatsvindt en wat de hoogte van de uitkering per aandeel zal zijn. Zodra daar meer over bekend is, wordt dit gedeeld met de aandeelhouders in het fonds.

Triodos Vastgoedfonds is bij de verkoop van de portefeuille bijgestaan door BNP Paribas Real Estate als verkopend makelaar en door Lexence als juridisch en fiscaal adviseur. HighBrook Investors werkte samen met haar operationeel partner REB en werd juridisch geadviseerd door Loyens & Loeff.

Bron: persbericht Triodos

Heeft u vragen over dit onderwerp, neem contact op:

Blog ⸱ 30-01-2025
Nederlandse arbeidsovereenkomsten begrijpen: Bepaalde tijd vs. onbepaalde tijd
Blogreeks Amsterdamse Handelsgeest ⸱ 27-01-2025
De Evolutie van Erfpacht in Amsterdam: Van tijdelijk naar eeuwigdurend
Webinar ⸱ 24-01-2025
Webinar: Hoge Raad: DIDAM II arrest en de consequenties
Blog ⸱ 24-01-2025
De transitievergoeding in 2025: Wat werkgevers moeten weten
Kantoornieuws ⸱ 21-01-2025
Waarschuwing: Phishingmail uit naam van Lexence
Podcast Amsterdamse Handelsgeest - Van de Gouden Eeuw tot Nu ⸱ 20-01-2025
Erfpacht in Amsterdam: verleden, huidige invloed en toekomst
Recente zaak ⸱ 17-01-2025
Lexence heeft Today Real Estate Development succesvol bijgestaan bij de verwerving van hun herontwikkelingslocatie in Amsterdam
Kantoornieuws ⸱ 16-01-2025
Lexence eindigt op de zevende plek in de League Tables 2024
Recente zaak ⸱ 13-01-2025
Lexence heeft Practical bijgestaan bij de overname van Total Outsource & Compliance B.V.
Whitepaper ⸱ 09-01-2025
Een overzicht van het Nederlands Arbeidsrecht | Voor buitenlandse ondernemingen en expats
Blogreeks Wkb ⸱ 09-01-2025
Kwaliteitsborging een jaar na de inwerkingtreding van de Wkb, wat is de stand van zaken?
Kantoornieuws ⸱ 02-01-2025
Lexence benoemt Ellen als nieuwe partner
Blogreeks Amsterdamse Handelsgeest ⸱ 23-12-2024
Huurrecht in Amsterdam: Van woningwet tot betaalbare huur
Publicatie ⸱ 20-12-2024
Werknemers- en managementparticipaties: Een strategisch instrument voor General Counsels
Recente zaak ⸱ 18-12-2024
Lexence heeft Groupe LT geadviseerd bij hun overname van Van Rens B.V. van Strukton Groep.
Alle berichten