nl/en
Recente zaak ⸱ 04-09-2019

Triodos Vastgoedfonds sluit overeenkomst verkoop portefeuille

4 september 2019 – Triodos Vastgoedfonds N.V., het duurzame vastgoedfonds van Triodos Investment Management, heeft een volgende stap gezet in het proces om de activiteiten van het fonds te beëindigen. Het fonds heeft met twee partijen een overeenkomst gesloten tot verkoop van de panden in portefeuille. Het pand aan de Herengracht in Amsterdam is verkocht aan HighBrook Investors, een private equity vastgoedbelegger. De overige vijftien panden in de portefeuille zijn verkocht aan een stichting die voornemens is om de duurzame exploitatie van de portefeuille te continueren. Triodos Vastgoedfonds is bij de verkoop van de portefeuille bijgestaan door Lexence als juridisch en fiscaal adviseur.

Triodos Vastgoedfonds heeft de volledige portefeuille boven boekwaarde verkocht voor een bedrag van EUR 117 miljoen. Overdracht van de panden in de portefeuille is voorzien voor medio september, waarna de verdere afwikkeling van het beëindigen van de activiteiten van  het fonds zal worden voortgezet. Na aflossing van de financiering en betaling van kosten zal het fonds overgaan tot uitkering aan aandeelhouders, waarbij rekening gehouden dient te worden met lopende verplichtingen tot het moment van opheffing van het fonds.

Op dit moment kan nog niet aangegeven worden wanneer de uitkering aan aandeelhouders exact plaatsvindt en wat de hoogte van de uitkering per aandeel zal zijn. Zodra daar meer over bekend is, wordt dit gedeeld met de aandeelhouders in het fonds.

Triodos Vastgoedfonds is bij de verkoop van de portefeuille bijgestaan door BNP Paribas Real Estate als verkopend makelaar en door Lexence als juridisch en fiscaal adviseur. HighBrook Investors werkte samen met haar operationeel partner REB en werd juridisch geadviseerd door Loyens & Loeff.

Bron: persbericht Triodos

Heeft u vragen over dit onderwerp, neem contact op:

Podcast Amsterdamse Handelsgeest - Van de Gouden Eeuw tot Nu ⸱ 16-05-2025
De Wisselbank en het ontstaan van ons financiële systeem
Blogreeks Amsterdamse Handelsgeest ⸱ 08-05-2025
De Wisselbank: hoe Amsterdam het fundament legde voor het moderne financiële systeem
Recente zaak ⸱ 25-04-2025
Lexence heeft H2 Equity Partners geadviseerd bij haar overname van P&D Group.
Recente zaak ⸱ 24-04-2025
Lexence heeft Standard Investment begeleid bij de verkoop van Sparck Technologies.
Blog ⸱ 22-04-2025
Sociaal Notariaat: Een toegankelijk notariaat is een sterke rechtsstaat
Blogreeks Amsterdamse Handelsgeest ⸱ 22-04-2025
Van het Jordaanoproer tot de zzp’er: lessen voor het arbeidsrecht van nu
Podcast Amsterdamse Handelsgeest - Van de Gouden Eeuw tot Nu ⸱ 16-04-2025
Van het Jordaanoproer tot het moderne arbeidsrecht
Blog ⸱ 09-04-2025
Wij zijn ONS: het notariaat toegankelijk maken voor iedereen
Recente zaak ⸱ 27-03-2025
Lexence heeft HC Partners geadviseerd bij het aangaan van de strategische samenwerking met West Friesland Dakbedekkingen B.V.
Blog ⸱ 26-03-2025
De inspanningsverplichting van een koper strekt verder dan alleen het betalen van de koopprijs
Kantoornieuws ⸱ 26-03-2025
Wederom waardering van onze klanten in de Legal 500 2025 editie
Blogreeks Amsterdamse Handelsgeest ⸱ 21-03-2025
De kracht van contracten: van de Gouden Eeuw tot de moderne handel
Blogreeks Wkb ⸱ 20-03-2025
Nieuwe informatieverplichting voor aannemers onder de Wkb
Kantoornieuws ⸱ 20-03-2025
Lexence in Chambers Europe 2025: Goede rankings en mooie erkenning
Interview ⸱ 18-03-2025
Minke Huibers over haar werk voor World Child Cancer in Afrika
Alle berichten