nl/en
Kantoornieuws ⸱ 12-09-2023

Lexence steunt World Child Cancer in de Strijd tegen Kinderkanker in Ontwikkelingslanden

Inmiddels is Lexence ruim een jaar partner van World Child Cancer. Een stichting die zich inzet voor kinderen met kanker in armere landen. Doel: de kloof tussen genezingskansen in welvarende landen en armere landen verkleinen. Nu nog is de kans op genezing in een armer land 10%, terwijl in Nederland de kans op genezing 80% is.

De schenking vanuit Lexence stelt World Child Cancer NL in staat om programma’s tussen Westerse ziekenhuizen en ziekenhuizen in armere landen te faciliteren. De programma’s worden geleid door afgevaardigden van het Prinses Máxima Centrum voor Kinderoncologie. De artsen uit dit centrum dragen hun kennis en expertise over aan collega’s door middel van intensieve trainingen en educatie.

Waarom ? – Hier is de kans op genezing 80%, daar 10%

De kracht van het partnerschap ligt in de gedeelde overtuiging dat kennisdeling en bewustzijn cruciaal zijn. Jaarlijks worden 400.000 kinderen getroffen door kinderkanker. 90% van hen leeft in armere landen. Bij ons in Nederland is de genezingskans bijna 80%, een schril contrast met de 10% in armere landen. Kinderkanker is goed te behandelen en te genezen als de juiste diagnose, behandeling en nazorg beschikbaar zijn. World Child Cancer wil dat elk kind met kanker, waar ook ter wereld, gelijke toegang krijgt tot de best mogelijke beschikbare behandeling en zorg.

‘We zijn enorm blij met de financiële bijdrage en de extra aandacht die Lexence aan onze stichting geeft. Samen maken we het verschil met één gemeenschappelijk doel: de Nederlandse kennis exporteren naar het buitenland zodat de kansen ongelijkheid voor kinderen met kanker hier en in armere landen kleiner wordt’, aldus Welmer Blom, Directeur World Child Cancer NL.

September: Childhood Cancer Awareness Month

In september is het Childhood Cancer Awareness Month en ondersteunen wij als trotse partner van World Child Cancer de communicatieactiviteiten en acties van de stichting. We nodigen iedereen in ons netwerk uit om te helpen om de kloof tussen kinderen in armere en rijkere landen te dichten. U kunt een gift doen door onderstaande QR-code met de camera van uw telefoon te scannen.

Heeft u vragen over dit onderwerp, neem contact op:

Recente zaak ⸱ 24-07-2026
Lexence heeft Caddenz geadviseerd bij de overname van Verkeer Service Zuid-Holland.
Recente zaak ⸱ 22-07-2026
Lexence heeft Sandee Groen geadviseerd bij de toetreding van Scheybeeck als aandeelhouder
Recente zaak ⸱ 21-07-2026
Lexence adviseert de aandeelhouder van Cublend bij verkoop aan Acomo
Recente zaak ⸱ 21-07-2026
Lexence begeleidt Vondel Hotels bij verkoop van Hotel Monastère Maastricht aan Q Hospitality Group
Infosheet ⸱ 07-07-2026
Verstrekken van kredieten van buiten de EU onder toezicht?
Infosheet ⸱ 06-07-2026
Zomer Data Detox: pak regie over je data
Recente zaak ⸱ 29-06-2026
Lexence heeft de aandeelhouders van Deus geadviseerd bij de transactie met Eraneos.
Recente zaak ⸱ 25-06-2026
Lexence heeft de Jong & Laan begeleid bij de aansluiting van Contaxus.
Recente zaak ⸱ 23-06-2026
Lexence heeft HC Partners geassisteerd bij haar strategische samenwerking met dakAlliance
Blog ⸱ 23-06-2026
Merkrecht als basis voor waarde: bescherm en handhaaf je merk
Recente zaak ⸱ 22-06-2026
Lexence trad op als adviseur bij de overname van een meerderheidsbelang in VanWonen.
Podcast ⸱ 15-06-2026
Aflevering van de podcast-serie Proefschriftelijk met Naomi Reijn
Blogreeks Vastgoed en recht in de praktijk ⸱ 15-06-2026
Netcongestie bij bestaande bouw: op wiens naam staat de aansluiting?
Podcast ⸱ 10-06-2026
Hoe ver mag een werknemer gaan zonder concurrentiebeding?
Recente zaak ⸱ 04-06-2026
Lexence heeft Hearing Investment B.V. begeleid bij de verkoop van IntoEars Holding B.V. aan Oorwerk B.V.
Alle berichten