nl/en
Publicatie ⸱ 12-04-2018

Het wetsvoorstel Wet arbeidsmarkt in balans

12 april 2018 – Zoals eerder in het regeerakkoord is aangekondigd, komen er maatregelen ten aanzien van de huidige wetgeving op het terrein van het ontslagrecht, flexibele arbeid en de Werkloosheidswet (WW). Het kabinet zet met een breed pakket aan maatregelen in op het verkleinen van de kloof tussen vaste contracten en flexibele arbeid. Lexence heeft voor u de belangrijkste ontwikkelingen in kaart gebracht.

Beoogd wordt onder meer te bereiken dat meer werknemers aan de slag kunnen op basis van een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd. Het zogeheten wetsvoorstel Wet arbeidsmarkt in balans (WAB) is thans in internetconsultatie. De minister is voornemens het wetsvoorstel vóór de zomer naar de Raad van State te sturen, waarna de Tweede Kamer zich over het wetsvoorstel zal buigen. Het beoogde tijdstip van inwerkingtreding van de WAB is 1 januari 2020.

In onderstaande graphic lichten we de volgende onderwerpen uit: extra ontslaggrond, transitievergoeding, proeftijd, ketenbepaling, patrolling, oproepovereenkomsten, WW, ZW en WGA. Klik hier om het volledige overzicht te bekijken.

Heeft u vragen over dit onderwerp, neem contact op:

Interview ⸱ 19-05-2026
Nieuwe employer branding van Lexence: persoonlijk en to the point
Blogreeks Amsterdamse Handelsgeest ⸱ 19-05-2026
Van digitale stad naar AI: wie heeft de controle?
Recente zaak ⸱ 18-05-2026
Lexence heeft HC Partners geadviseerd bij haar partnership met Dakvisie
Recente zaak ⸱ 12-05-2026
Lexence heeft De Jong & Laan geadviseerd bij haar voorgenomen partnership met CROP
Blogreeks ESG ⸱ 07-05-2026
Wil je concreet aan de slag met ESG, maar weet je niet waar te beginnen?
AI - Blogreeks Technology & Data ⸱ 06-05-2026
Deal‑ready databeheersing bij overnames: wanneer data van asset naar risico kantelt
Podcast ⸱ 05-05-2026
Zeven jaar uitzenden bij Ahold en het onderzoeksdebacle bij Ongehoord Nederland
Blogreeks Vastgoed en recht in de praktijk ⸱ 04-05-2026
Logistiek vastgoed verhuren? Denk aan triple net, maar leg het goed vast
Event ⸱ 22-04-2026
Ontbijtseminar ‘ESG voor bestuurders: afwachten of sturen? Inzichten voor toekomstbestendig ondernemen’
Blog ⸱ 16-04-2026
Artikel over AI van Stephanie ter Brake en Heleen Kleinjan in Tijdschrift Ondernemingsrechtpraktijk
Kantoornieuws ⸱ 16-04-2026
League Tables Q1 2026: Lexence stijgt in ranglijst van dealvolume
Recente zaak ⸱ 14-04-2026
Lexence heeft XPartners geadviseerd bij de verwerving van een meerderheidsbelang in RYSE B.V.
AI - Interview ⸱ 14-04-2026
Grip op cyberrisico’s: Reny Stark over kansen, risico’s en verantwoordelijkheid bij VNO-NCW West
Kantoornieuws ⸱ 08-04-2026
Lexence en ESG Boutique slaan de handen ineen om bestuurders volledig te ontzorgen op het gebied van ESG.
Blog ⸱ 08-04-2026
Nieuws op beloningsgebied: update bonusplafond in de financiële sector en advies Raad van State over loontransparantie
Alle berichten