nl/en
Publicatie - Ter zake met ⸱ 19-09-2023

Maxime Loos | ‘Bijdragen aan een duurzamere wereld door bedrijven te assisteren die zich daar ook voor inzetten, dat lijkt me mooi’

M&A-advocaat Maxime Loos (27) werkte in de bijna drie jaar waarin ze advocaat is, al aan aardig wat deals mee. We vroegen haar wat er zo mooi is aan haar werk.

Maxime

Loos

Aan welke overnames heb je recent meegewerkt?
‘Project Alphabet, waarbij wij onze klant, het Franse EPSA, assisteerden bij de koop van AB&C Groep, het moederbedrijf van onder meer AevesBenefit en Boer & Croon. Dit was een grote en complexe transactie, waarbij veel verschillende werkstromen moesten worden gemanaged die wij in goede banen moesten leiden. De dankbaarheid van onze klant na de closing is me zeker bijgebleven. Ze benoemde nog expliciet dat ze wist hoe complex het was, maar wij het behapbaar hielden. Dat is erg fijn om te horen.’

‘Eerder dit jaar werkte ik ook mee aan de verkoop van No Risk, een verzekeringsmakelaar gericht op de film-, entertainment-, en evenementenbranche, en vervolgens de verkoop van het daaraan gelieerde Klap, ook een verzekeringsmakelaar. Het intensieve en persoonlijke contact met de klanten en de informele manier van samenwerken maakten beide transacties erg leuk. We hebben de verkoop van No Risk gevierd met een borrel en een etentje. Zo’n feestelijke afsluiting maakt ons werk nog leuker!’

"Het belangrijkste vind ik de informele en persoonlijke aanpak. We zijn goed bereikbaar en reageren snel, niet alleen per mail, maar ook vaak via WhatsApp. Tegelijkertijd zijn we to the point."

Is er een duidelijke ‘Lexence manier’ van werken denk je?
‘Het belangrijkste vind ik de informele en persoonlijke aanpak. We zijn goed bereikbaar en reageren snel, niet alleen per mail, maar ook vaak via WhatsApp. Tegelijkertijd zijn we to the point. De inhoud staat voorop, daarover wil je niet te veel uitweiden, maar juist heel concreet en duidelijk zijn. Dus we schrijven geen lange achtergrondverhalen of dikke memo’s. We hebben een systematische manier van werken, efficiency vind ik belangrijk. Je moet niet langer met een stuk bezig zijn dan nodig. Daar hebben we goede templates voor die we bijhouden en onderling delen. Zo werken we op een herkenbare manier voor onze klanten.’

‘Onze toegevoegde waarde voor een klant zit er voornamelijk in dat we goed de hoofdzaken van de bijzaken kunnen scheiden. We weten goed op welke onderhandelingspunten we input of feedback van de klant willen ontvangen, en welke punten meer juridisch-technisch van aard zijn en waarmee we de klant dus ook niet onnodig willen belasten. Daarnaast lopen er bij een transactie veel werkstromen tegelijk, helemaal richting een closing. Ook daar kunnen wij veel uit handen nemen van de klant door dit te managen met alle betrokken partijen. Richting de closing komt alles bij elkaar, zoals het afstemmen van alle transactiedocumenten en de beoogde timing behalen. Zie dan maar eens overzicht te houden als je dat niet dagelijks doet. Wij maken steeds de belangrijkste punten inzichtelijk, zodat onze klant niet alles hoeft te overzien en te doen.’

‘Een specifieke Lexence-manier van werken is ook dat we snel kunnen schakelen met onze collega’s van bijvoorbeeld huurrecht en arbeidsrecht voor alles wat er nodig is bij een transactie. Verder is het voordelig dat we een groot M&A-team hebben waarin we elkaar goed kunnen opvangen. Een klant zal het niet snel merken als iemand op vakantie is.’

Wat maakt het werken in een overnamepraktijk zo interessant voor jou?
‘Het is erg dynamisch, waarbij geen een dag hetzelfde is. Soms hebben we het erg druk, vervolgens hebben we weer even minder te doen. Verder is het een erg praktisch vak. We houden ons niet de hele dag bezig met jurisprudentie- of literatuuronderzoek en schrijven geen pagina’s lange memo’s. We passen eerder toe wat in de jurisprudentie en wet is bepaald.’

‘Je zou ons werk ook wel kunnen omschrijven als projectmanagement. We hebben veel contact met verschillende partijen en zorgen voor het overzicht en de structuur in een transactie. Daar komt veel persoonlijk contact bij kijken, wat goed bij mij past. Ondanks dat ik geen vak als M&A heb gehad tijdens mijn studie, merkte ik tijdens een stage op een M&A-praktijk dat deze richting voor mij de juiste zou zijn.’

Hou je een beetje rekening met je work-life balance?
‘Zeker, ik vind dat een goede work-life balance bijdraagt aan de kwaliteit van ons werk. Al hoort hard werken er in de M&A-wereld af en toe wel bij en houd ik daar ook wel van. In principe moet je bereikbaar zijn voor je klant wanneer dat nodig is. Daar moet je flexibel in kunnen zijn. Die flexibiliteit werkt wel twee kanten op: je kunt best eens later op kantoor komen als je een sportlesje hebt, maar andersom kan ook verwacht worden dat je wat langer doorwerkt of ’s avonds nog een keer inlogt. In ons team geldt: ‘als het werk maar af is’. Lange avonden moeten niet structureel van aard zijn, maar dat is bij ons niet het geval.’

‘Een of twee dagen per week werk ik thuis. Op die dagen sport ik, en op een rustigere dag probeer ik op tijd te stoppen. Daarnaast ben je meer betrokken bij klanten door het prettige en informele contact en de persoonlijke samenwerking. Hierdoor wil ik ook graag voor hen rennen en is het niet erg om nog even mijn laptop open te doen in de avond. Op mijn thuiswerkdag ben ik meestal even uit de lucht rond kook-/etenstijd, omdat ik dan kook voor een oudere vrouw die dat zelf niet meer goed kan. Dat weten de meeste van mijn collega’s, en gaat dan ook niet vaak fout. Daarnaast kan ik, nu ik wat verder ben, mijn agenda wat beter zelf beheren. Eerder kon ik niet zo makkelijk zeggen dat ik eigenlijk niet beschikbaar was en werd mijn agenda vaker bepaald door anderen. Nu ik meer direct contact heb met klanten gaat dat beter.’

Wat zie jij als het doel van jouw werk?
‘Klanten zo goed mogelijk assisteren en ontzorgen in een transactie. We hebben klanten in alle mogelijke sectoren, waarbij we ons niet specifiek richten op een bepaalde sector. Ons team heeft een grote, vaste klantenkring, met klanten die onder meer investeren in de IT, digitale marketing, horeca, bouw en dienstverleningssector. Zelf zou ik graag meer werken op het gebied van duurzaamheid en bedrijven helpen groeien die zich daar specifiek mee bezighouden. Dat vind ik zelf ook erg belangrijk, dus hoe mooi zou het zijn als ik met mijn inhoudelijke kennis ook op professioneel vlak kan bijdragen aan een duurzamere wereld. Het zou mooi zijn als we meer van die bedrijven of investeringsmaatschappijen kunnen assisteren, zodat die nog beter hun doelen kunnen halen.’

decorative image

>> Lees meer artikelen in de reeks ‘Ter zake met’

Heeft u vragen over dit onderwerp, neem contact op: