nl/en
Publicatie ⸱ 13-11-2016

Wijziging billijke vergoeding

De billijke vergoeding: evaluatie van het muizengaatje

Sinds 1 juli 2015 kan de rechter bij ‘ernstig verwijtbaar handelen of nalaten van de werkgever’ in uitzonderlijke gevallen naast de transitievergoeding ook een billijke vergoeding toekennen aan een werknemer. Aanknopingspunten hiervoor zijn er echter nauwelijks.

Lees verder

Besluit loonbegrip vergoeding aanzegtermijn en transitievergoeding

Besluit van 11 december 2014 tot vaststelling van regels over de inhoud van het begrip loon in het kader van de berekening van de hoogte van de vergoedingen, bedoeld in de artikelen 668, derde lid, en 673 van Boek 7 van het Burgerlijk Wetboek (Besluit loonbegrip vergoeding aanzegtermijn en transitievergoeding.

Lees verder

Billijke vergoeding

Het uitgangspunt is dat de werknemer vanaf 1 juli 2015 enkel recht heeft op een transitievergoeding. Indien sprake is van ‘ernstig verwijtbaar handelen of nalaten’ door de werkgever kan de kantonrechter echter tevens een aanvullende billijke vergoeding toekennen. De hoogte van deze billijke vergoeding wordt bepaald door de kantonrechter en staat – naar haar aard – in relatie tot het ernstig verwijtbare handelen of nalaten. Daarnaast is er nog de billijke vergoeding zonder ernstig verwijtbaar handelen of nalaten door werkgever. Het moet de werkgever dan ernstig zijn aan te rekenen dat wordt opgezegd in strijd met de daarvoor geldende regels. Het gaat om de billijke vergoeding als alternatief voor herstel, of als alternatief voor een vernietiging van een opzegging, of bij schending van de wederindiensttredingsvoorwaarde.

Lees verder

Heeft u vragen over dit onderwerp, neem contact op:

Blog ⸱ 23-10-2025
Nieuwe baan gevonden? Let hier op als je eerder weg wil bij je huidige werkgever
Recente zaak ⸱ 20-10-2025
Lexence assisteert de Jong & Laan bij partnerschap met Dutch Accounting House.
Kantoornieuws ⸱ 17-10-2025
Lexence opnieuw in de top 5 van League Tables Q3 Deal Volume
Blog ⸱ 15-10-2025
Mag je je werkgever bekritiseren op sociale media?
Recente zaak ⸱ 06-10-2025
Lexence heeft de aandeelhouder van Tricorp bijgestaan bij verkoop van aandelen aan Gilde Equity Management
Blog ⸱ 06-10-2025
Medezeggenschap: zo houd je als werknemer écht invloed op het beleid
Blogreeks Amsterdamse Handelsgeest ⸱ 06-10-2025
De prijs van risico: Rembrandt, recht en ondernemerschap in de Gouden Eeuw
Podcast Amsterdamse Handelsgeest - Van de Gouden Eeuw tot Nu ⸱ 06-10-2025
Van Rembrandt tot rechtszaal: ondernemen en procederen door de eeuwen heen
Ter zake met ⸱ 06-10-2025
Ter zake met Stephanie ter Brake: “Op persoonlijk vlak zijn dat de tegenslagen geweest, die mij weerbaar hebben gemaakt en voor doorzettingsvermogen hebben gezorgd”
Blog ⸱ 06-10-2025
Mag je als werknemer weigeren om over te werken? (en andere overwerk-vragen beantwoord)
Seminar ⸱ 06-10-2025
Pelin Oztürk spreekt op jaarlijkse actualiteitendag Bouw- en Vastgoedrecht over natuurbeschermingsrecht
Blog ⸱ 06-10-2025
Bijscholen tijdens werktijd: wat mag je van je werkgever verwachten?
Ter zake met ⸱ 06-10-2025
Ter Zake met Nigel Henssen- Advocaat én speler van Oranje op het WK Voetbal voor Advocaten
⸱ 06-10-2025
Zakelijke mail en bestanden: wat mag je doorsturen? (ook als je geen geheimhoudingsplicht hebt)
Recente zaak ⸱ 09-09-2025
Lexence heeft Building Beyond Technology Group geadviseerd bij de overname van OGD
Alle berichten