nl/en
Recente zaak ⸱ 24-09-2024

Lexence heeft de aandeelhouders in Yxion, waaronder Antea Participaties, geadviseerd bij de verkoop van hun belang in Yxion aan Normec

Lexence heeft de aandeelhouders in Yxion, waaronder Antea Participaties, geadviseerd bij de verkoop van hun belang in Yxion aan Normec.

Yxion is een consultancybureau voor de Pharma, Biotech, Food en Medical Devices branche. Bij Yxion werken circa 100 bevlogen mensen die de gezondheid en het welzijn van mensen willen verbeteren. Het bedrijf levert een breed scala aan compliance-adviesdiensten om klanten te ondersteunen bij het ontwerp, de uitvoering en de werking van kritische systemen, processen en projecten. Deze diensten zijn onderverdeeld in drie focusgebieden: Commissioning and Qualification, Engineering and Project Management, en Quality Assurance.

Normec, opgericht in 2016 door Joep Bruins, is een toonaangevende Europese aanbieder van Testing, Inspection, Certification en Compliance (TICC) diensten, met meer dan 5.000 medewerkers verspreid over zes Europese landen. Middels de overname van Yxion blijft Normec haar acquisitiestrategie in Europa voortzetten, waarbij ze nu tevens zoekt naar uitbreidingsmogelijkheden in de Verenigde Staten.

Yxion was een deelneming van Antea VI en VII sinds december 2015. Beide partijen zijn bijzonder tevreden met de exit aan Normec.

Alex van den Berkt, CEO van Yxion: “Yxion heeft de afgelopen jaren sterk geïnvesteerd in kennis en de ontwikkeling van ons team en is nu klaar voor een volgende stap. We zijn trots om ons aan te sluiten bij Normec, een ambitieuze en op groei gerichte organisatie die al actief is in ons segment. We zijn ervan overtuigd dat onze samenwerking met Normec extra waarde en voordelen voor onze klanten zal opleveren.”

Pieter Wilde, partner bij Antea: “Yxion heeft de afgelopen jaren een buitengewoon positieve ontwikkeling doorgemaakt, waardoor het bedrijf klaar was voor deze volgende stap. We zijn blij dat we Yxion hebben kunnen ondersteunen in haar groei en wensen het team een succesvolle toekomst toe als onderdeel van Normec.”

Het team van Lexence bestond uit: Kevin Beukeveld, Anne Smit Sibinga, Nicky Spaan en Wouter Koppejan.

Heeft u vragen over dit onderwerp, neem contact op:

Ter zake met ⸱ 24-09-2025
Ter zake met Stephanie ter Brake: “Op persoonlijk vlak zijn dat de tegenslagen geweest, die mij weerbaar hebben gemaakt en voor doorzettingsvermogen hebben gezorgd”
Blog ⸱ 24-09-2025
Mag je als werknemer weigeren om over te werken? (en andere overwerk-vragen beantwoord)
Seminar ⸱ 23-09-2025
Pelin Oztürk spreekt op jaarlijkse actualiteitendag Bouw- en Vastgoedrecht over natuurbeschermingsrecht
Blog ⸱ 18-09-2025
Bijscholen tijdens werktijd: wat mag je van je werkgever verwachten?
Ter zake met ⸱ 15-09-2025
Ter Zake met Nigel Henssen- Advocaat én speler van Oranje op het WK Voetbal voor Advocaten
Blog ⸱ 11-09-2025
Zakelijke mail en bestanden: wat mag je doorsturen? (ook als je geen geheimhoudingsplicht hebt)
Recente zaak ⸱ 10-09-2025
Lexence heeft de aandeelhouder van Tricorp bijgestaan bij verkoop van aandelen aan Gilde Equity Management
Recente zaak ⸱ 09-09-2025
Lexence heeft Building Beyond Technology Group geadviseerd bij de overname van OGD
Recente zaak ⸱ 09-09-2025
Lexence heeft Active Capital Company geadviseerd met de investering in S[&]T Corporation
Recente zaak ⸱ 04-09-2025
Lexence begeleidt Standard Investment bij verwerving belang in Ampelmann
Podcast ⸱ 04-09-2025
Bent u ziek of alleen maar boos?
Blog ⸱ 03-09-2025
Verplicht vrij in de rustige periode? Wanneer dit (niet) mag
Blog ⸱ 27-08-2025
Onbetaald verlof of remote werken in het buitenland: heb je daar recht op of mag je baas dit weigeren?
Recente zaak ⸱ 25-08-2025
Lexence trad op als juridisch adviseur van Sofindev bij de verwerving van een 100% belang in Euphoria Mobility.
Podcast Amsterdamse Handelsgeest - Van de Gouden Eeuw tot Nu ⸱ 25-08-2025
Van bakstenen tot belegging: vastgoedontwikkeling in historisch en juridisch perspectief
Alle berichten